Aktualności | 01.03.2024

Spotkanie z 16 DBOT

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na spotkanie ze swoimi żołnierzami.

Wydarzenie będzie okazją, aby zapoznać się ze specyfiką formacji, która polega na łączeniu życia zawodowego ze służbą w wojsku. W szeregach 16 DBOT są ludzie różnych profesji (m.in. nauczyciele, prawnicy, urzędnicy państwowi, agenci ubezpieczeń, elektrycy, mechanicy, trenerzy personalni czy informatycy).

– Mamy nadzieję, że wśród studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znajdują się osoby, które chciałaby do nas dołączyć – zachęcają członkowie 16 DBOT. – Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania wyposażenia i uzbrojenia żołnierza lekkiej piechoty oraz przedstawienia korzyści, jakie wynikają ze służby wojskowej.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 marca (w godz. 10.00-14.00) na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMW przy ul. Bartla 5 (sala nr 3).

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 01.03.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 01.03.2024