Aktualności | 14.10.2022

Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów mamy dużą przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Środkowoeuropejskim Forum Technologicznym - CETEF’22, które odbędzie się w dniach 24-25 października 2022 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Tegoroczne Forum organizowane jest pod auspicjami Komisji Europejskiej i pod patronatem Parlamentu Europejskiego przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii, Federację Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT i Politechnikę Wrocławską. Partnerem strategicznym wydarzenia jest KGHM Polska Miedź S.A.

Celem Forum jest stworzenie międzynarodowej platformy do dyskusji nad europejską polityką naukowo-techniczną, w szczególności w zakresie transformacji cyfrowej, a także inspirowanie sieci partnerskich oraz zaprezentowanie polskiego potencjału technologicznego i badawczego w obszarze transformacji  przemysłu i medycyny.

Uczestnikami obrad będą interesariusze z 17 krajów Europy Środkowej, w tym p. Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży i p. Cristian-Silviu Buşoi, Przewodniczący Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele instytucji dysponujących środkami na badania naukowe i rozwój technologiczny.

Zapraszamy Państwa, a także Państwa współpracowników do aktywnego włączenia się w obrady Forum i debaty zaplanowane w ramach pięciu konferencji tematycznych dotyczących:

• Przyszłościowych rozwiązań automatyki i robotyki przemysłowej,
  • Przełomowych dokonań technik medycznych (medtech),
  • Cyberbezpieczeństwa,
  • Nowych technologii biomedycznych w diagnostyce i terapii,
  • Innowacyjnych technologii w metalurgii metali niezależnych.

W debatach weźmie udział wielu wybitnych naukowców i praktyków, w tym nominowany do Nagrody Nobla Prof. Abass Alavi, uznawany za najwybitniejszego z żyjących specjalistów medycyny nuklearnej na świecie. Mamy nadzieję, że ta wymiana pomysłów i doświadczeń będzie owocna. Więcej informacji o Forum na stronie: https://cetef.eu.

Będziemy zobowiązani za rozpowszechnienie informacji o Forum wśród pracowników
i współpracujących z Państwem przedsiębiorstw i instytucji krajowych i zagranicznych, w tym za pośrednictwem Państwa portali i kanałów informacyjnych.

Zapraszamy do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej!

Udział w wydarzeniu dla naukowców wrocławskich uczelni jest bezpłatny. Wcześniej należy jednak zgłosić chęć uczestnictwa pod adresem bartosz.zych@pwr.edu.pl.

Studenci również mają wstęp darmowy - rejestracja przez https://cetef.myevent.pl/.

Autor: Piotr Gil Data utworzenia: 14.10.2022 Autor edycji: Piotr Gil Data edycji: 14.10.2022