Aktualności | 23.04.2024

Staramy się o Logo HR

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ubiega się o przyznanie prestiżowego wyróżnienia HR Excellence in Research, nadawanego przez Komisję Europejską instytucjom prowadzącym badania naukowe. Kluczowe znaczenie w przygotowaniu aplikacji ma ankieta, dotycząca warunków pracy, skierowana do nauczycieli akademickich, doktorantów i pracowników naukowo-technicznych.

Czym jest Logo HR i dlaczego jest dla nas ważne?

Przyznawanie wyróżnienia HR Excellence in Research jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers. Jej celem jest zwiększanie atrakcyjności warunków pracy, rozwoju kariery oraz mobilności naukowców w Europie. Zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące warunków pracy opisane są Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Komisja Europejska promuje wyróżnione instytucje wśród międzynarodowych organizacji i naukowców jako te, które zapewniają naukowcom najlepsze warunki pracy i rozwoju. Posiadanie Logo HR jest premiowane w konkursach grantowych. Jest to doskonała okazja do zweryfikowania i udoskonalenia procesów i procedur wewnętrznych w naszej uczelni.

Jednym z najważniejszych elementów procesu ubiegania się o przyznanie wyróżnienia Logo HR jest ankieta dotycząca realizacji zasad zawartych w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Prof. Piotr Dzięgiel, prorektor ds. nauki oraz Dominika Szachniewicz p.o. dyrektor generalna, przewodnicząca zespołu ds. wdrożenia zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu proszą o wypełnienie ankiety, której wyniki pozwolą na stworzenie planu realnych działań na uczelni, pozwalających na poprawę warunków pracy, rozwoju zawodowego pracowników oraz podniesienie jakości realizowanych badań naukowych.

Ankieta ma na celu zbadanie opinii na temat warunków pracy na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. O wypełnienie ankiety proszeni są nauczyciele akademiccy, doktoranci oraz pracownicy naukowo-techniczni.

Ankieta jest anonimowa  składa się z 45 stwierdzeń, jej wypełnienie potrwa około 10 minut. Na każde pytanie można udzielić jednej odpowiedzi ("zdecydowanie zgadzam się", "zgadzam się", "trudno powiedzieć", "nie zgadzam się", "zdecydowanie się nie zgadzam").

Udzielone przez Państwa odpowiedzi będą miały kluczowe znaczenie w procesie analizy luk i przygotowaniu aplikacji o przyznanie wyróżnienia Logo HR.

Link do ankiety >>

Ankieta będzie otwarta do piątku, 10 maja. Z góry dziękujemy za poświęcony czas.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 23.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 29.04.2024