Aktualności | 09.10.2023

StRuNa 2023

Do godz. 23.59 w czwartek, 19 października br. studenckie koła naukowe mogą przesyłać zgłoszenia udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa. Nagrody zostaną przyznane za konkretne inicjatywy oraz całościową działalność SKN.

Na konkurs można zgłaszać projekty naukowe, które zostały zrealizowane między 1 października 2022 r. a 30 września 2023 r. (w tym czasie mógł być przeprowadzony cały projekt lub jego zasadnicza część).

Jury przyzna nagrody w ośmiu kategoriach, dotyczących konkretnych przedsięwzięć:

• Projekt Roku
  • StRuNa-Tech
  • StRuNa-Science
  • StRuNa-Med
  • StRuNa-Human
  • StRuNa-Art,
  • StRuNa-Eko,
  • Konferencja Roku

oraz czterech kategoriach związanych z całościową działalnością kół:

• Koło Naukowe Roku
  • Debiut Roku
  • StRuNa-Media
  • Opiekun Naukowy Roku

Zgłoszenia
Pierwszym krokiem jest wypełnienia jednego z trzech formularzy konkursowych, które znajdują się na stronie >>
Jeden przeznaczony jest do zgłaszania poszczególnych projektów, drugi – działalności SKN, a z trzeciego mogą skorzystać koła, które uważają, że nagrodę powinien otrzymać ich opiekun naukowy. Lepiej nie odkłądać zgłoszeń na ostatnią chwilę, bow kilku kategoriach należy przygotować załączniki.

Bez względu na kategorię, konkurs ma charakter dwuetapowy. W kategoriach projektowych drugim etapem są występy finałowe, które odbędą się 18 listopada br. w Warszawie przed kilkunastoosobowym jury. Każde koło będzie miało do dyspozycji 500 sekund, a na scenie może pojawić się maksymalnie trzech jego członków.
Po zakończeniu prezentacji zaplanowano obrady jury i jeszcze tego samego dnia o godz. 20.00 odbędzie się Gala Finałowa, podczas której wręczone zostaną statuetki, dyplomy, wyróżnienia i nagrody.

Więcej informacji o konkursie na stronie >>

Nazwa konkursu StRuNa, którego organizatorem od 2011 r. jest niezależna organizacja pozarządowa Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom", pochodzi pierwszych liter słów: Studencki Ruch Naukowy.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 09.10.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 13.10.2023