Aktualności | 08.04.2022

Studenci przekazali plecaki dla dzieci z Ukrainy

Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu kolejny raz włączyli się do organizacji akcji dobroczynnej dla Ukraińców. Tym razem na Wydziale Farmacji została zorganizowana zbiórka „Plecaczek dla dzieciaczka”.

Nowo powstałe Studenckie Koło Naukowe Chemii Nieorganicznej UMW rozpoczęło swoją działalność od włączenia się do zbiórki dla dzieci, które uciekają z Ukrainy.
W ramach akcji Plecaczek dla dzieciaczka” na Wydziale Farmaceutycznym przez dwa dni można było przekazać plecaki, kredki, flamastry, kolorowanki, chusteczki nawilżane, słodycze i drobne zabawki.

— Myślę, że małe dzieci w szczególności przeżywają sytuację, w której się znajdują. Mamy nadzieje, że słodycze i kolorowanki, chociaż w niewielkim stopniu, umilą im ten trudny czas — tłumaczy Julia Iwan z SKN Chemii Nieorganicznej.

Ze zgromadzonych produktów powstaną skompletowane zestawy w formie wyprawek-plecaków. Wszystkie zebrane w trakcie akcji rzeczy zostaną przekazane do wolontariuszy, którzy doręczą je do przebywający na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu dzieci z Ukrainy.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 08.04.2022 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 11.04.2022