Aktualności | 24.03.2022

Studenci UMW przekazali artykuły higieniczne uchodźcom

Studenci UMW zakończyli zbiórkę artykułów higienicznych dla uchodźców. Ponad 300 kosmetyczek z najpotrzebniejszymi produktami trafiło do przebywających na terenie dawnego portu lotniczego Wrocław-Strachowice Ukraińców.

Studenci Uniwersytetu Medycznego ponownie włączyli się do organizacji akcji dobroczynnej dla Ukraińców. We współpracy z uczelnianym koordynatorem pomocy Ukraińcom i jednocześnie Prorektorem ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem, prof. Tomaszem Zatońskim, przez cały tydzień prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów higienicznych. Dedykowane temu pudła zostały rozmieszczone na wszystkich wydziałach oraz w budynku Centrum Naukowej Informacji Medycznej UMW przy ul. Marcinkowskiego.

Z dostarczonych i pogrupowanych produktów powstały zestawy w formie „kosmetyczek” z najpotrzebniejszymi rzeczami: szczoteczką, pastą do zębów, środkiem do dezynfekcji oraz mydłem w płynie. Dzięki temu, z paczek z artykułami higienicznymi, skorzystają zarówno uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w tymczasowych punktach pomocowych, jak i ci - wybierający się w dalszą podróż. Dodatkowo studenci UMW przygotowali dedykowane kartony z podpaskami, tamponami i pieluchami dla dzieci.

Wszystkie przekazane w ramach zbiórki rzeczy studenci UMW osobiście dostarczyli do wolontariuszy, którzy pracują na terenie dawnego portu lotniczego Wrocław-Strachowice. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, pomoc oraz zaangażowanie społeczności akademickiej uczelni.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 24.03.2022 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 25.03.2022