Wróć do strony głównej
Aktualności | 28.12.2022

Studenci UMW we władzach PTSS

Witold Świenc, student V roku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW został prezydentem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Do zarządu PTSS powołano również Krzysztofa Łapacza i Kamila Cieślaka z naszej uczelni.

Zainteresowania naukowe nowego szefa Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii związane są ze stawem skroniowo-żuchwowym oraz chirurgią stomatologiczną i periodontologią - zwłaszcza w aspekcie zabiegów regeneracyjnych. W wolnych chwilach Witold Świenc czyta kryminały i gra w tenisa.

Nowym wiceprezydentem ds. finansów i kontaktu z organizacjami zewnętrznymi PTSS został Krzysztof Łapacz, który pasjonuje się protetyką i chirurgią stomatologiczną oraz wykorzystaniem najnowszych technologii w stomatologii. Wolny czas spędza na poznawaniu kuchni świata oraz serowarstwie. Gra w siatkówkę i lubi górskie wędrówki.

Kamila Cieślaka powołano na stanowisko koordynatora wymiany narodowej. Konikiem nowego członka zarządu głównego PTSS są badania naukowe oraz chirurgia stomatologiczna. Fan piłki nożnej oraz tresury zwierząt egzotycznych.

Dodatkowo w skład Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii wszedł Filip Rajczyk, również student Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii to największa w Polsce organizacja, która skupia studentów i młodych stażem lekarzy dentystów. W całym kraju działa 10 oddziałów PTSS, a pierwszy z nich powstał w 1997 r. we Wrocławiu. Główny obszar działalności PTSS to prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród pacjentów, jak również edukacja, organizacja szkoleń, konferencji oraz wymian międzynarodowych.

Oprac. na podstawie infodent24.pl

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 28.12.2022 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.12.2022