Wróć do strony głównej
Aktualności | 29.04.2023

Studentki analityki medycznej na podium

Zuzanna Zalasińska, Maja Werbna oraz Katarzyna Grussy ze Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zajęły III miejsce w VII Ogólnopolskich Symulacjach Diagnostycznych w Krakowie.

Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne to konkurs skierowany do studentów analityki medycznej z całej Polski. Jego celem jest zachęcenie studentów do poszerzania wiedzy z zakresu analityki ogólnej i serologii, biologii molekularnej, toksykologii, mikrobiologii z parazytologią, chemii klinicznej oraz immunopatologii, jak również praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności z zakresu diagnostyki laboratoryjnej.

W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn z Krakowa, Wrocławia, Sosnowca, Gdańska, Łodzi oraz Warszawy. W ramach konkursu musiały zmierzyć się z przypadkami diagnostycznymi, z którymi na co dzień spotykają się w swojej pracy diagności laboratoryjni.

Każdy zespół mógł zdobyć maksymalnie 135 punktów, rozwiązując zadania teoretyczne oraz praktyczne. Nasze studentki otrzymały 109,5 pkt. i tym samym zajęły III miejsce. W przygotowaniach do zawodów pomagały im dr hab. Iwona Bil-Lula prof. UMW oraz Alina Rak-Pasikowska z Katedry Analityki Medycznej naszej uczelni.

Organizatorem konkursu jest Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 29.04.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 05.05.2023