Aktualności | 17.01.2024

Stypendia Fulbrighta

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z dr. Karolem Szulcem, ambasadorem Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta –  fundacji edukacyjnej, która zarządza programem w naszym kraju.

Program Fulbrighta, który działa od 1946 r., to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, przez wielu uznawany za najbardziej prestiżowy.
Jego misją jest wspieranie współpracy na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy USA a ponad 160 krajami, w których działa.

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie stypendia oferuje Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, jakie warunki należy spełnić, aby zostać ich uczestnikiem oraz jak w praktyce wygląda pobyt w placówce naukowej/badawczej w USA. Wydarzenie adresowane jest do studentów i doktorantów.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali nr 209 Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ul. Marcinkowskiego 2-6.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 17.01.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 18.01.2024