Wróć do strony głównej
Aktualności | 24.04.2023

Stypendia Ministra Zdrowia

Natalia Sauer z Wydziału Farmaceutycznego oraz Weronika Misiąg i Wojciech Szlasa z Wydziału Lekarskiego UMW otrzymali Stypendia Ministra Zdrowia. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę, 22 kwietnia w Warszawie. 

Minister zdrowia przyznał 47 stypendiów najzdolniejszym studentom uczelni medycznych w kraju. Wyróżnione zostały osoby, które mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w roku akademickim 2022/2023. Każdy z laureatów otrzymał po 17 tys. zł.

– Doceniamy młodych ludzi, ich wyniki w nauce oraz zaangażowanie – mówił podczas spotkania Adam Niedzielski i zwrócił się do studentów: – Wychodzicie poza standardy kształcenia, co jest zasługą waszą oraz waszych profesorów, dzięki którym poszerzacie horyzonty. Mam nadzieję, że stypendia będą dla was motywacją do dalszej pracy. 

Do osiągnięć naukowych, za które zostały przyznane nagrody, należą m.in. publikacje naukowe, prace przy projektach badawczych oraz czynny udział w konferencjach.

W uroczystości, wspólnie z nagrodzonymi studentami UMW, uczestniczyła prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki naszej uczelni.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 24.04.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 04.05.2023