Aktualności | 22.04.2024

Stypendia na rok akademicki 2024/2025

Od 1 do 18 października br. potrwa nabór wniosków do Programu stypendialnego dla studentów VI roku, którzy kształcą się na kierunku lekarskim. Stypendia w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie Zarząd Województwa Dolnośląskiego będzie przyznawał w nowym roku akademickim 2024/2025.

Celem programu jest zwiększenie kadry specjalistów oraz poprawa dostępności do opieki medycznej. Samorząd województwa chce też zachęcić studentów do wyboru specjalizacji najrzadziej podejmowanych, w których występują największe braki kadrowe, takich jak:

• chirurgia ogólna
  • chirurgia dziecięca
  • choroby wewnętrzne
  • geriatria
  • neurologia
  • neurologia dziecięca
  • medycyna ratunkowa
  • medycyna paliatywna
  • patomorfologia
  • psychiatria dziecięca

Stypendium może być przyznane studentowi, który spełnia następujące wymogi:

1. jest studentem VI roku studiów na kierunku lekarskim,
  2. nie powtarza roku studiów, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  3. uzyskał średnią ocen z egzaminów za rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku nie niższą niż 4,0,
  4. nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów na dzień składania wniosku,
  5. zobowiąże się, że po zakończeniu stażu podyplomowego (nie później niż 12 miesięcy od jego zakończenia) podejmie zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej. Przez zatrudnienie w ramach specjalizacji deficytowej rozumie się wykonywanie zawodu lekarza w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej w pełnym wymiarze czasu pracy (o którym mowa w  przepisach odrębnych), przez okres co najmniej 3 lat w publicznym podmiocie leczniczym, dla którego samorząd województwa dolnośląskiego jest podmiotem tworzącym lub w którym posiada udziały albo w szpitalu powiatowym w celu odbycia szkolenia specjalizacyjnego w ramach co najmniej jednej specjalizacji deficytowej.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 22.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 22.04.2024