Aktualności | 10.04.2024

Stypendyści ministra zdrowia

Sześcioro studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu otrzymało stypendia ministra zdrowia na rok akademicki 2023/2024. Wyróżnienia zostały przyznane za osiągnięcia naukowe oraz sportowe.

Do osiągnięć naukowych docenianych przez ministra zdrowia należą m.in. publikacje (monografie, artykuły naukowe), udział w innowacyjnych projektach badawczych lub praktyczne zastosowanie wyników badań, jak również ich prezentacja na prestiżowych konferencjach. W przypadku sukcesów sportowych premiowane są wyniki uzyskane m.in. podczas igrzysk olimpijskich lub mistrzostw świata i Europy. W gronie studentów, którzy otrzymali stypendia na rok akademickich 2023/2024 jest aż sześcioro osób z naszej uczelni.

Osiągnięcia naukowe:

• Justyna Pilch z Wydziału Lekarskiego
  • Natalia Sauer z Wydziału Farmaceutycznego (aktualnie już absolwentka)
  • Marta Julia Szepietowska z Wydziału Lekarskiego
  • Maciej Tota z Wydziału Lekarskiego

Osiągnięcia sportowe:

• Julia Rozmus z Wydziału Lekarskiego
  • Dominika Szczotka z Wydziału Lekarskiego

Już wkrótce zaprezentujemy sylwetki naszych stypendystów.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 10.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 10.04.2024