Aktualności | 28.06.2023

Sukces "Dental and Medical Problems"

Z wielką przyjemnością informuję, że w dniu 28.06.20223 r. czasopismo "Dental and Medical Problems" uzyskało wskaźnik impact factor nadawany przez Clarivate Analytics, który aktualnie wynosi 2,6.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że czasopismo „Dental and Medical Problems” jest pierwszym w Polsce i Europie Wschodniej czasopismem naukowym o profilu stomatologiczno-medycznym, które posiada ten prestiżowy wskaźnik. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii polskiej stomatologii.

W aktualnym rankingu według Journal Citation Reports czasopismo zajmuje pozycję 72/322 (Q1) w kategorii Medicine, General & Internal oraz pozycję 70/156 (Q2) w kategorii Dentistry, Oral Surgery & Medicine. Aktualny ranking czyni „Dental and Medical Problems” jednym z najlepszych czasopism o takim profilu naukowym w Europie.

Chciałabym pogratulować zarówno obecnym redaktorom naczelnym czasopisma: prof. Mieszko Więckiewiczowi i dr hab. Helenie Martynowicz, jak również poprzedniemu redaktorowi naczelnemu prof. Tomaszowi Konopce, którego praca w latach 2002–2020 niewątpliwie przyczyniła się do aktualnego sukcesu czasopisma.

Gratulacje należą się także redakcji miesięcznika „Advances in Clinical and Experimental Medicine” z prof. Donatą Kurpas i prof. Wojciechem Kosmalą na czele za ponowne zwiększenie wskaźnika IF. Proszę przyjąć moje szczere wyrazy uznania! Aktualny IF czasopisma wynosi 2,1, co oznacza przyrost w stosunku do ubiegłego roku o 0,4. Jest to największy odnotowany przyrost tego wskaźnika w ciągu ostatnich 5 lat. Czasopismo nieprzerwanie utrzymuje wysoki poziom publikacji, co jest tym trudniejsze, że reprezentuje wyjątkowo wymagającą kategorię Medicine, Research & Experimental.

Cieszymy się, że spośród 3 wydawanych przez naszą uczelnię czasopism aż 2 posiadają IF i w obu przypadkach o wartości powyżej 2.

Przy okazji dzisiejszego sukcesu pragnę również serdecznie podziękować pracownikom Wydawnictwa UMW za dotychczasową pracę związaną z redagowaniem naszych czasopism.

Prorektor ds. Strategii Rozwoju Uczelni
prof. dr hab. Marzena Dominiak

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 28.06.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 29.06.2023