Wróć do strony głównej
Aktualności | 22.06.2026

Sukces Joanny Wach

Mgr Joanna Wach z Zakładu Opieki Specjalistycznej w Położnictwie i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. "Predyktory wyników pozaszpitalnych porodów przyjmowanych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego".

Obrona jest zwieńczeniem wieloletniej pracy naukowej, konsekwencji oraz zaangażowania Joanny Wach w rozwój badań z obszaru nauk o zdrowiu. 

Rozprawa łączy nowoczesne metody analizy danych i algorytmy uczenia maszynowego z praktyką kliniczną, podejmując temat szczególnie istotny dla ratownictwa medycznego, położnictwa oraz opieki nad pacjentkami w sytuacjach nagłych.

Wyniki badań mogą stanowić cenny wkład w doskonalenie postępowania Zespołów Ratownictwa Medycznego podczas pozaszpitalnych porodów, a także wspierać rozwój narzędzi pozwalających na lepszą ocenę ryzyka i przewidywanie wyników interwencji medycznych. Praca wpisuje się w aktualne kierunki rozwoju medycyny opartej na danych oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.

Władze wydziału składają dr Joannie Wach serdeczne gratulacje oraz życzą dalszych sukcesów naukowych i zawodowych. Gratulacje i podziękowania kierujemy także do promotora rozprawy, dr. hab. Michała Czapli, prof. UMW oraz promotora pomocniczego, dr. Łukasza Lewandowskiego, prof. UMW.

Tagi #wpip
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 22.06.2026 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 26.06.2026