Wróć do strony głównej
Aktualności | 08.09.2022

Światowy Dzień Fizjoterapii

Z inicjatywy World Physiotherapy, czyli największej organizacji na świecie zrzeszającej fizjoterapeutów, od 26 lat, 8 września, obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii.

Rozwój fizjoterapii, poprzez systematyczny rozwój fizjoterapeutów, to element systemowego rozwoju ochrony zdrowia. Każda procedura medyczna w zakresie fizjoterapii i terapii pacjenta, to konkretne działania zespołu terapeutycznego, to konkretne działania oparte na wiedzy i zaangażowaniu konkretnych ludzi, w tym fizjoterapeutów.

Wszystkie osoby reprezentujące zawody medyczne mają obowiązek i przywilej, stałego realizowania nowych zadań, stałego rozwoju w oparciu o nowoczesne doniesienia naukowe, praktyczne realizowanie założeń terapeutycznych w innowacyjny, zindywidualizowany sposób.

Fizjoterapia, w tym również fizjoprofilaktyka, w ujęciu systemowym to ukierunkowanie na zdrowie, to bezpieczeństwo zdrowotne, to rzeczowe poradnictwo, to zwiększanie szans pacjentów na powrót do sprawności, to eliminowanie skutków chorób, to przeciwdziałanie niepełnosprawności i z pewnością wiele, wiele więcej...

Życzę wszystkim Państwu fizjoterapeutom przede wszystkim satysfakcji z pracy, ale również przestrzeni, stwarzającej możliwości indywidualnego kształcenia i ukierunkowanego rozwoju.

 

Anna Kołcz

Autor: Joanna Pacula Data utworzenia: 08.09.2022 Autor edycji: Joanna Pacula Data edycji: 09.09.2022