Aktualności | 08.09.2023

Światowy Dzień Fizjoterapii

Szanowni Państwo, nauczyciele akademiccy, fizjoterapeuci, studenci fizjoterapii,

8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii, czyli święto wszystkich osób wykonujących zawód fizjoterapeuty. Z tej okazji chciałabym podkreślić istotę fizjoterapii w procesie leczenia i usprawniania pacjentów, jest to bowiem dziedzina, bez której system ochrony zdrowia nie może funkcjonować sprawnie i prawidłowo.

Światowy Dzień Fizjoterapii to święto całego środowiska fizjoterapeutów, a także doskonała okazja do upowszechniania wiedzy na temat fizjoprofilaktyki, aktywności i sprawności fizycznej oraz podnoszenia świadomości całego społeczeństwa na temat zalet stosowania fizjoterapii i szeroko rozumianego zdrowia.

Życzę Państwu niegasnącego optymizmu i wielu możliwości rozwoju zawodowego, a także wrażliwości, satysfakcji i wytrwałości - tak aby każdy dzień pracy z drugim człowiekiem wnosił indywidualną wartość i dla pacjenta, i dla fizjoterapeuty.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW
dr hab. Anna Kołcz

Autor: Joanna Pacula Data utworzenia: 08.09.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 08.09.2023