Aktualności | 11.04.2024

Światowy Dzień Zdrowia

Studenci kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w piątek, 5 kwietnia czynnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbyły się w Oławie.

W ramach wydarzenia studenci udzielali porad zdrowotnych, wykonywali analizę składu ciała, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz mierzyli ciśnienie. Dodatkowo promowali uczelnię i zachęcali młodzież do podjęcia studiów na kierunku, na którym sami się kształcą.

Odwiedzjący stoisko mogli także wyrobić na miejscu kartę EKUZ, zmierzyć poziom glukozy we krwi oraz wykonać symulację przy użyciu alkogoglii. Dla najmłodszych przygotowano naukę zasad ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia były współorganizowane przez: Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oławie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Narodowy Fundusz Zdrowia, Komendę Powiatową Policji w Oławie, Oddział Regionalny Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Oławie.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 11.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 11.04.2024