Światowy Dzień Zdrowia z udziałem diagnostów
7 kwietnia to ważna data dla tematu zdrowia. Studenci analityki medycznej nie mogli pominąć tak ważnego święta w kalendarzu. To właśnie efekt ich codziennej pracy - wynik laboratoryjny, jest nieodłącznym elementem diagnozy lekarskiej i walki o zdrowie.
W trosce o studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej nasi przyszli diagności laboratoryjni z organizacji Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMW (dawna organizacja FDA) przeprowadzili pomiary glikemii przygodnej, cholesterolu, trójglicerydów oraz ciśnienia krwi. Na każdego uczestnika czekała również porcja świeżych owoców. Zorganizowana akcja była świetną okazją do dyskusji na temat zdrowia oraz stanów jego braku.

