Aktualności | 18.12.2023

Święta ze zdrowiem

W minioną sobotę w Wałbrzychu specjaliści z Uniwersytetu Medycznego wraz ze studentami wzięli udział w evencie -  "Święta ze zdrowiem". Nauka pierwszej pomocy, bezpłatne przeglądy stomatologiczne, pomiary i analizy składu ciała, a także profilaktyka w zakresie nowotworów szyjki macicy, piersi i jąder to tylko część z aktywności, z których mogli skorzystać wałbrzyszanie.

Prozdrowotną akcję zorganizowano w wałbrzyskiej filii UMW przy współudziale ANSAS oraz Urzędu Miasta, w które zaangażowali się lekarze ze Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, lekarze naszego Uniwersytetu oraz studenci zarówno z naszego Uniwersytetu, jak i filii Wałbrzych oraz ANSAS.

Mieszkańcy Wałbrzycha mieli sposobność nie tylko nauki udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji „Porusz serce”, ale także samobadania piersi oraz jąder, aby jak najwcześniej umieć wykryć raka. Były także porady dietetyczne, konsultacje stomatologiczne, porady farmaceutyczne dotyczące interakcji różnych leków, porady kosmetologiczne. Mieszkańcy mieli również możliwość przeglądu stomatologicznego, diagnostyki retinopatii cukrzycowej oraz zadbania o swoje pociechy, dla których specjalnie utworzono stoisko z poradami ortopedycznymi oraz poradami hematologiczno-ortopedycznymi. Podczas wydarzenia nie zabrakło świetnego wykładu n.t.: "Szkoła Rodzenia-wykład końcowy-noworodek w domu" dedykowanego rodzinom planującym potomstwo, a także rodzicom już urodzonych dzieci.

W wydarzeniu z ramienia UMW wzięli udział: prof. dr hab. Agnieszka Piwowar, prof. dr hab. Beata Sobieszczańska, dr hab. Anna Kołcz, dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW, dr hab. Marcin Mączyński prof. UMW.

fot. Jacek Zych

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 18.12.2023 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 04.01.2024