Aktualności | 12.05.2022

Święto pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych

- Z okazji święta pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych prof. Piotr Ponikowski rektor UMW przekazał wszystkim osobom wykonującym ten zawód życzenia, by każdego dnia czuły, że ich praca została dostrzeżona i doceniona.

Empatia - wartość ze strategicznego dla Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu katalogu POWER - to jedno z pierwszych skojarzeń, które mamy myśląc o pracy pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Z okazji Państwa święta chciałbym życzyć wszystkim osobom wykonującym ten zawód, by nie tylko słuchały i potrafiły odpowiedzieć na potrzeby i emocje pacjentów, ale były też wysłuchane i czuły, że ich potrzeby i emocje są dostrzeżone - podkreśla rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. - Jako uczelnia kształcąca przyszłych pracowników tych zawodów stoimy przed szczególną odpowiedzialnością, zwłaszcza w kontekście poważnych braków kadrowych. Ale pamiętajmy też, że jako uczelnia dajemy unikatowe możliwości rozwoju. Pielęgniarki, pielęgniarze, położni mają szansę prowadzić badania naukowe, zdobywać stopnie i tytuły, uczestniczyć w kluczowych projektach - to dziś zupełnie inny zawód niż kilkadziesiąt lat temu i warto byśmy o tym nie zapominali - dodaje prof. Piotr Ponikowski.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 12.05.2022 Autor edycji: Maciej Hałoń Data edycji: 31.08.2022