Wróć do strony głównej
Aktualności | 17.01.2024

Szczepienia przeciwko COVID-19

Osoby, którym nie udało się dotąd skorzystać z możliwości bezpłatnego szczepienia przeciwko COVID-19, zapraszamy na dodatkowy dzień szczepień w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

W czwartek, 18 stycznia w godz. 9.00-13.00 w gabinecie nr 23 na parterze Poradni Specjalistycznej USK przy ul. Borowskiej 213 uruchomiony zostanie punkt szczepień dla:

  • pracowników i osób współpracujących z USK oraz członków ich rodzin,
  • pracowników UMW i członków ich rodzin
  • studentów UMW

Szczepienia wykonywane będą preparatem Nuvaxovid (firmy Novavax) – szczepionką zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB. 1.5. Przypominamy, że w przypadku szczepienia ww. preparatem, należy przestrzegać wymaganego odstępu od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki tj. sześciu miesięcy.

Osoby zainteresowane szczepieniem zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 (do pobrania poniżej). W razie potrzeby ankieta będzie również dostępna w punkcie szczepień. 

Warunkiem zaszczepienia jest posiadanie ważnego ubezpieczenia zdrowotnego (status ubezpieczenia można sprawdzić w IKP – Internetowe Konto Pacjenta).

Szczegółowe informacje o zasadach realizacji szczepień znajdują się w Komunikacie nr 34 Ministra Zdrowia w sprawie realizacji szczepień przeciw COVID-19 w sezonie 2023/2024

Kwestionariusz doc
Kwestionariusz pdf
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 17.01.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 17.01.2024