Szkolenia dla pracowników
W ramach kolejnego etapu kampanii "akcjAEDukacyjna – UMED dla serca", nasza uczelnia zainaugurowała cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Najpierw ich adresatami będą pracownicy administracyjni jednostek, w których znajdują się defibrylatory.
Pierwsze szkolenie, które poprowadził dr Paweł Gawłowski z Centrum Symulacji Medycznej UMW, odbyło się w siedzibie Centrum Naukowej Informacji Medycznej.
Program kursu zawiera m.in. prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, użycie defibrylatora AED, postępowanie w sytuacji masywnego krwawienia czy też wystąpienia u osoby poszkodowanej objawów zawału mięśnia sercowego lub udaru.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma imienny certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności pod warunkiem, że pozytywnie zaliczy część teoretyczną i praktyczną kursu.
Fot. Tomasz Modrzejewski