Wróć do strony głównej
Aktualności | 20.04.2023

Szkolenia dla pracowników

W ramach kolejnego etapu kampanii "akcjAEDukacyjna – UMED dla serca", nasza uczelnia zainaugurowała cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Najpierw ich adresatami będą pracownicy administracyjni jednostek, w których znajdują się defibrylatory. 

Pierwsze szkolenie, które poprowadził dr Paweł Gawłowski z Centrum Symulacji Medycznej UMW, odbyło się w siedzibie Centrum Naukowej Informacji Medycznej.

Program kursu zawiera m.in. prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, użycie defibrylatora AED, postępowanie w sytuacji masywnego krwawienia czy też wystąpienia u osoby poszkodowanej objawów zawału mięśnia sercowego lub udaru. 

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma imienny certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności pod warunkiem, że pozytywnie zaliczy część teoretyczną i praktyczną kursu.

Fot. Tomasz Modrzejewski

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 20.04.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 22.04.2023