Wróć do strony głównej
Aktualności | 24.01.2023

UMW doceniony za inteligentny rozwój

Dr Agnieszka Siennicka z Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW oraz projekt HeartBIT_4.0, koordynowany przez naszą uczelnię, otrzymali nominacje do nagród przyznawanych przez Fundację Forum Inteligentnego Rozwoju.

Dr Agnieszka Siennicka została nominowana do nagrody "Naukowiec Przyszłości 2023" w kategorii "Kobieta nauki, która zmienia świat" za – jak napisano w uzasadnieniu – "prowadzenie badań naukowych mających wymierny wpływ na rozwój przedsięwzięć z obszaru sztucznej inteligencji". Jury doceniło zaangażowanie dr Siennickiej w projekt dotyczący zastosowania innowacyjnych technik analizy danych medycznych w kardiologii, jak również "pozytywne i odważne podejście do promocji i upowszechniania dotychczasowych wyników badań wśród społeczeństwa, z nastawieniem na wprowadzenie efektów pracy do praktyki gospodarczej".

"Naukowiec Przyszłości" jest wyróżnieniem dla osób realizujących projekty, które mają szansę zaistnieć w gospodarce oraz służyć społeczeństwu i inteligentnemu rozwojowi. Celem nagrody jest budowanie i wzmacnianie rozpoznawalności oraz wagi nowatorskich przedsięwzięć, jak również osobistej marki laureatów.

Projekt "HeartBIT_4.0 - Application of innovative Medical Data Science technologies for heart diseases" został natomiast zgłoszony do "Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023" w kategorii "Projekt przyszłości". Kapituła konkursu wskazała, że "pomysł, realizacja i przyszłe wyniki przedsięwzięcia mogą skutkować pozytywnym wpływem na rozwój ochrony zdrowia", jak również dostrzegła "otwarte podejście do promocji i komunikacji ze społeczeństwem w celu przedstawiania wagi korzyści wynikających z realizowanego rozwiązania".

HeartBIT_4.0 to trzyletni projekt szkoleniowy. Jego liderem w międzynarodowym konsorcjum był UMW, a dr Agnieszka Siennicka z Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW - kluczowym pracownikiem naukowym przedsięwzięcia. W ramach inicjatywy eksperci z Drezna, Lipska i Pragi prowadzili szkolenia, dotyczące innowacyjnych metod analizy danych medycznych oraz wykorzystania technik data science w kardiologii.

"Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju" przyznawana jest osobom i organizacjom, które realizują nowoczesne projekty, rozwojowe inwestycje lub prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych bądź społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój.

Organizatorem konkursów jest Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju, której celem jest wspieranie rozwoju sieci współpracy nauki, gospodarki i społeczeństwa, jak również rozwoju badań i innowacji oraz tworzenie warunków sprzyjających komercjalizacji prac badawczych uczelni, jednostek naukowych i badawczo-rozwojowych.

Nagrody zostaną wręczone podczas VIII edycji Forum Inteligentnego Rozwoju które odbędzie się w październiku br. w Uniejowie.

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 24.01.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 25.01.2023