Aktualności | 15.12.2022

Uroczyste posiedzenie Senatu

Grudniowe posiedzenie rozpoczął Senat żałobny. Poświęcony był pamięci prof. Alfreda Goli. Sylwetkę i osiągnięcia wieloletniego pracownika Kliniki Hematologii przedstawił prof. Dariusz Wołowiec.

Prof. Dariusz Wołowiec Senat UMW

Osobistymi refleksjami podzieliła się także prof. Lidia Usnarska-Zubkiewicz – jedyna doktorantka Profesora. Podkreślała niezwykłą erudycję i puryzm językowy promotora.

Senat UMW
– Profesor cyzelował każde zdanie do perfekcji – mówiła prof. Usnarska-Zubkiewicz. I podzieliła się kilkoma z wielu powiedzonek prof. Goli. - Przestrzegał, że „nieważne co do ust, ale ważne co z ust” i zwykł nam powtarzać, że „pacjent zyska tyle zdrowia, ile straci lekarz” – stosuję to do dziś mówiła prof. Lidia Usnarska-Zubkiewicz.

Prof. Grzegorz Mazur

Prof. Grzegorz Mazur, którego prof. Gola przyjmował do pracy dodał, że Profesor był człowiek wielu talentów – także technicznych – zdarzało się mu przygotować samodzielnie urządzenie– z blach do elektroferezy białek.

W części uroczystej prof. Piotr Ponikowski wręczył gratulacje z okazji nadania tytułu profesora prof. Mirosławowi Banasikowi.

Prof. Mirosław Banasik Senat UMW

Gratulacje odebrali także nowi kierownicy jednostek uczelnianych. Dr hab. Renata Taboła prof. Uczelni objęła Katedrę i Klinikę Chirurgii Klatki Piersiowej.

Senat UMW

Dr hab. Anna Prescha odpowiada za Katedrę i Zakład Dietetyki i Bromatologii.

Senat UMW

Pełnienie obowiązków kierownika Katedry i Zakładu Dydaktyki Chirurgicznej powierzono dr. Zdzisławowi Forkasiewiczowi.

Rektor przekazał też serdeczne gratulacje laureatom Nagrody Ministra Zdrowia
przyznanej prof. Agnieszce Mastalerz-Migas i dr. hab. Jarosławowi Barańskiemu jako wyraz uznania za aktywność w obszarze działalności dydaktycznej, redakcję i współautorstwo podręcznika akademickiego pt. "Komunikowanie się lekarza i pacjenta w medycynie rodzinnej".

dr hab. Jarosław Barański

Senat stał się też okazją do podziękowań dla byłej pełnomocnik rektora ds. jakości kształcenia. Prof. Piotr Ponikowski serdecznie podziękował za podjęte działania i efekty prof. Marzennie Podhorskiej-Okołów.

Senat UMW

Zadania pełnomocnika powierzone zostały dr hab. Annie Kołcz.

Fot. Tomasz Walów

Autor: Monika Maziak Data utworzenia: 15.12.2022 Autor edycji: Monika Maziak Data edycji: 15.12.2022