USK w pierwszej trójce w Polsce
Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował Ranking Szpitali Publicznych 2017. W gronie najlepszych w Polsce znalazł się Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. W kategorii dużych placówek USK zajął trzecie miejsce.
Ranking po raz 13. przeprowadziła firma Magellan. Analitycy brali pod uwagę sukcesy finansowo-organizacyjne: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ. Szpitale podzielone zostały w zależności od wysokości kontraktu na trzy grupy: małe, średnie i duże.
– Jesteśmy jedną z największych placówek w Polsce. Mamy ponad 1 tys. łóżek i ok. 3,5 tys. pracowników. Z powodzeniem łączymy trzy funkcje: kliniczną dla pacjentów, dydaktyczną dla studentów medycyny oraz naukową. Dzięki sukcesom medycznym naszych pracowników mamy już nie tylko uznanie w Polsce, ale również na świecie - mówi dyrektor Piotr Pobrotyn.
SPSK1 zajął w rankingu 12. miejsce w swojej kategorii wysokości kontraktu.