Wróć do strony głównej
Aktualności | 21.11.2022

Uśmiechnijmy się do siebie!

Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. O tym, że śmiech to zdrowie, a uśmiech jest najkrótszą drogą do drugiego człowieka wie chyba każdy z nas. Dziś możemy tę wiedzę wykorzystać w praktyce :)

Badania naukowe (m.in. dr. Jamesa R. Doty’ego, z Uniwersytetu Stanforda, zespołu prof. Michaela Nortona z Uniwersytetu Harvarda czy prof. Douga Omana z Uniwersytetu Kalifornijskiego) dowodzą, że pełne życzliwości podejście do życia ma wpływ na nasz dobrostan – zarówno ten psychiczny, jak i fizyczny. Dobre relacje z innymi ludźmi aktywują przywspółczulny układ nerwowy (odpowiedzialny m.in. za odpoczynek), a efekty zdrowotne takiego podejścia według doktora Doty’ego pojawiają się już po kilku tygodniach i utrzymują się ponad rok!

Nic nas to nie kosztuje, aby spróbować, a dziś jest ku temu najlepsza okazja. Dlatego pomimo tego, że nie zawsze jest łatwo, podzielmy się tym co dla nas miłe, dobre, uśmiechnijmy się, bądźmy życzliwi, odpuśćmy sobie i innym.

Na naszym Facebokowym profilu Uniwersytetu Medycznego pod wyróżnionym postem każdy z Państwa będzie mógł podzielić się tym co dla Was dobre, napisać mile słowo, podziękować lub chociaż zostawić :) Można też dobre słowo wysłać na komunikacja@umw.edu.pl

Życzliwość i uśmiech mają moc!

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 21.11.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 21.11.2022