Aktualności | 12.04.2024

Warsztaty PAN i JRC "Science for Policy"

Polska Akademia Nauk we współpracy ze Wspólnym Centrum Badawczym (JRC) Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej organizuje w dniach 23-25 kwietnia 2024 r. w Pałacu Staszica w Warszawie spotkanie przedstawicieli ministerstw, połączone z dwudniowymi warsztatami dla polskich naukowców oraz jednodniowym szkoleniem dla pracowników administracji centralnej w ramach projektu Science for Policy.

Science for Policy to inicjatywa Instrumentu Wsparcia Technicznego, finansowana przez Dyrekcję Generalną ds. Wspierania Reform Strukturalnych (DG REFORM) i realizowana przez Wspólne Centrum Badawcze (JRC) oraz Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Projekt ten ma promować reformy administracji publicznej oraz systemów badań i innowacji, w celu lepszego kształtowania polityki opartej na dowodach.

W dniach 23-24 kwietnia 2024 r. odbędzie się szkolenie dla młodych polskich naukowców. Celem ww. szkolenia jest zapoznanie naukowców z procesem i cyklem kształtowania polityki oraz omówienie znaczenia wkładu naukowego na wszystkich etapach cyklu kształtowania polityki. Szkolenie będzie odbywać się w interaktywnej formule z praktycznymi sesjami, w których uczestnicy będą proszeni o przyjęcie aktywnej roli w procesie uczenia się.

Poniżej podajemy link do ogłoszenia o warsztatach opublikowanego na stronie PAN:

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres renata.kuskowska@pan.pl do dnia 12 kwietnia 2024 r.

Autor: Natalia Marchut Data utworzenia: 12.04.2024 Autor edycji: Natalia Marchut Data edycji: 12.04.2024