Wrześniowe posiedzenie Senatu UMW
Pamięci prof. Jolanty Saczko, prof. Włodzimierza Więckiewicza oraz prof. Augustyna Wasika poświęcony był wrześniowy Senat żałobny UMW.
Prof. Jolantę Saczko wspominała jej bliska współpracownica i przyjaciółka, dr hab. Julita Kulbacka, prof. uczelni, podkreślając nie tylko zasługi naukowe Pani Profesor, ale też serdeczność i sprzyjającą rozwojowi atmosferę, którą stwarzała w jednostce.

Prof. Włodzimierz Więckiewicz został uhonorowany Medalem za długoletnią służbę, który rektor prof. Piotr Ponikowski przekazał synowi Profesora. Wspomnieniem podzielił się z zebranymi prof. Edward Kijak.

Prof. Augustyna Wasika, nestora wrocławskiej psychiatrii wspominali prof. Błażej Misiak i prof. Jerzy Leszek.

W części uroczystej rektor wręczył powołanie dziekan filii w Wałbrzychu prof. Beacie Sobieszczańskiej. Prof. Piotr Ponikowski raz jeszcze podziękował prorektor ds. studentów i dydaktyki prof. Agnieszce Piwowar za jakość projektu utworzenia filii, a także prof. Sobieszczańskiej, że zgodziła się pełnić funkcję dziekana. Tym samym musiała zrezygnować z działania na rzecz English Division. Funkcję prodziekan ds. English Division na Wydziale Lekarskim przejęła dr hab. Katarzyna Neubauer, prof. uczelni.


Zmiany w kolegium dziekańskim nastąpiły także na Wydziale Nauk o Zdrowiu, gdzie po rezygnacji dr Moniki Przestrzelskiej, prof. uczelni, funkcję prodziekan ds. kształcenia objęła dr hab. Dorota Diakowska, prof. uczelni.


Na Wydziale Farmaceutycznym zmiany miały miejsce w obrębie rady dyscypliny. Po rezygnacji dr. hab. Adama Junki, zastępcą przewodniczącego rady dyscypliny nauki farmaceutyczne została dr hab. Julita Kulbacka prof. uczelni.


Prof. Piotr Ponikowski pogratulował prof. Annie Zimny uzyskania tytułu profesora. Tradycyjnie do gratulacji rektor dołączył książkę podsumowującą 70-lecie UMW.

Rektor podziękował też serdecznie koordynującej kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na UMW dr hab. Marii Wesołowskiej. W tym roku nasza uczelnia była gospodarzem otwarcia i miejscem, gdzie powstało Miasteczko Naukowe. – Lepszej promocji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nie mógłbym sobie wyobrazić – podkreślał prof. Piotr Ponikowski.

Słowa podziękowania i prośbę: Wspominajcie nas życzliwie, rektor skierował do nauczycieli akademickich, którzy 30 września, po wielu latach pracy, przeszli na emeryturę. Pamiątkowe listy i grafiki otrzymali: prof. Krystyna Michalak, prof. Zbigniew Hruby, dr Jolanta Kolasińska, prof. uczelni, dr hab. Anna Bohdanowicz-Pawlak, dr Elżbieta Kawecka-Janik, dr Krystyna Kuriata-Kowalska, mgr Elżbieta Pięta, mgr Danuta Witko oraz dr Małgorzata Zalewska.






Fot. Tomasz Walów