Wróć do strony głównej
Aktualności | 25.04.2023

Wybory do władz IFMSA-Poland

Troje studentów Wydziału Lekarskiego UMW zostało wybranych do ogólnopolskich władz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Kadencję rozpoczną wraz z początkiem nowego roku akademickiego 2023/2024.

Wybory odbyły się podczas jubileuszowego 50. Zgromadzenia Delegatów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, które zorganizowano w Bydgoszczy. Decyzją uczestników spotkania naszą uczelnię we władzach ogólnopolskich stowarzyszenia reprezentować będą:

Adriana Dojs, Koordynatorka Narodowa ds. Zdrowia Publicznego
Studiuje na IV roku kierunku lekarskiego. Jej zainteresowania skupiają się na zdrowiu globalnym, rzecznictwie oraz zaangażowaniu młodych ludzi w politykę zdrowotną. Największą pasją Adriany są podróże, a w wolnych chwilach można ją spotkać z aparatem fotograficznym lub podczas treningu do biegów OCR (z przeszkodami).

Natalia Kuchenbeker, Koordynatorka Narodowa ds. Praw Człowieka i Pokoju
Studentka III roku kierunku lekarskiego, która w IFMSA-Poland prężnie działa od dwóch lat (najpierw jako Koordynatorka Lokalna Projektu Daphne - Stop Przemocy Wobec Kobiet, a następnie jako Koordynatorka Lokalna ds. Praw Człowieka i Pokoju). Należy też do organizacji CISV, UNA Poland i Fundacji Efektywnego Altruizmu. Poza tematyką dobroczynności, wolontariatu oraz praw człowieka, pracuje w Koalicji AI w Zdrowiu, gdzie zajmuje się nowymi technologiami wykorzystywanymi w medycynie. 

Szymon Buras, Koordynator Narodowy ds. Wymiany Naukowej Studentów Przyjeżdżających
Jest na III roku kierunku lekarskiego, a podczas pełnienia funkcji w Team of Officials IFMSA-Poland zamierza działać na rzecz promocji wymian naukowych oraz działalności naukowej wśród studentów kierunków medycznych. Sam angażuje się w naukę, działając w kilku studenckich kołach naukowych, a w tym roku reaktywował SKN Fizjologii Człowieka UMW, w którym pełni funkcję przewodniczącego. Interesuje się muzyką i sportami wodnymi, m.in. żeglarstwem i kitesurfing'iem.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą organizacją, która zrzesza studentów medycyny i młodych lekarzy z prawie 130 krajów całego świata. W Polsce stowarzyszenie działa od 1956 r. i aktualnie funkcjonuje na 20 uczelniach, które kształcą przyszłych lekarzy. IFMSA-Poland realizuje wiele inicjatywy prozdrowotnych i prospołecznych, m.in. poprzez działania w ramach sześciu tzw. programów stałych do spraw: zdrowia publicznego, praktyk klinicznych, wymiany naukowej, edukacji medycznej, zdrowia i praw reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS oraz praw człowieka i pokoju.

IFMSA-Poland Oddział Wrocław >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 25.04.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 28.04.2023