Aktualności | 18.07.2022

Wyniki programu Medyk NAWA 2021

Prof. dr hab. Izabella Uchmanowicz, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Internistycznego UMW, otrzymała grant w programie Medyk NAWA 2021 na zatrudnienie zagranicznego medyka i powierzenie mu prowadzenia zadań dydaktycznych.

Celem programu Medyk NAWA jest wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni medycznych poprzez zaproszenie w charakterze wykładowców i nauczycieli akademickich przedstawicieli takich zawodów medycznych jak: lekarz, lekarz dentysta, farmaceuta, pielęgniarka, położna, diagnosta laboratoryjny, fizjoterapeuta czy ratownik medyczny z zagranicy (zarówno Polaków na stałe pracujących za granicą, jak i obcokrajowców). Działanie to pozwoli na zwiększenie współpracy międzynarodowej w zakresie szeroko rozumianych nauk medycznych oraz na dzielenie się najnowszą wiedzą i najlepszymi praktykami wykorzystywanymi w ww. zawodach.

Wśród tegorocznych zgłoszeń grant otrzymała prof. dr hab. Izabella Uchmanowicz, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Internistycznego UMW, która wskazała w konkursie Ercole Vellone, PhD, RN, FESC, FAAN Associate Professor of Nursing Science Department of Biomedicine and Prevention University of Rome Tor Vergata.

Prof. Vellone będzie realizował określone w programie zadania w okresie od 1.09.22 r. do 1.09.24 r.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 18.07.2022 Autor edycji: Maciej Hałoń Data edycji: 31.08.2022