Aktualności | 05.12.2022

Wyróżnienie dla absolwentki fizjoterapii UMW

Mgr Klaudia Kusienicka, absolwentka kierunku fizjoterapia na UMW, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów oraz redakcję czasopisma naukowego "Physiotherapy Review" na najlepszą pracę magisterską z zakresu fizjoterapii, obronioną w roku akademickim 2021/2022.

Promotorem pracy magisterskiej mgr Klaudii Kusienickiej pt. "Wpływ opasek do treningu okluzyjnego na propriocepcję stawu na przykładzie nadgarstka" była dr hab. Aleksandra Królikowska, kierownik Samodzielnej Pracowni Ergonomii i Monitoringu Biomedycznego w Katedrze Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UWM.

Organizowany przez KIF konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością. W tym roku zgłoszono aż 113 prac z 32 uczelni z całej Polski.

Prace magisterskie naszych studentów zostały docenione już drugi rok z rzędu. W roku akademickim 2000/2021 laureatką konkursu została mgr Agnieszka Koziczak, a promotorem jej pracy magisterskiej również była dr hab. Aleksandra Królikowska.

Więcej informacji na stronie KIF

Autor: Data utworzenia: 05.12.2022 Autor edycji: Data edycji: 15.12.2022