X Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego
Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów zaprasza na X jubileuszową edycję Studenckiego Sympozjum Naukowego: „WROCŁAWSKIE DNI ZDROWIA PUBLICZNEGO", które odbędzie się 23 i 24 marca.
Miejscem konferencji jest w Sala Wykładowa Wydziału Farmaceutycznego im. Leonarda Kuczyńskiego przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu.
Po pierwszym dniu Sympozjum zapraszamy także na spotkanie pokonferencyjne do restauracji Przyjaciele i Znajomi (ul.Grunwaldzka 98) na godzinę 20.00.
.jpg)
Harmonogram
23 MARCA 2017
8:00 – 8:30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
SESJA INAUGURACYJNA – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?
8:30 – 8:40 Rozpoczęcie
8:40 – 9:10 Wykład inauguracyjny dr hab. Andrzej M. Fal, prof. nadzw.
,,Zdrowie Publiczne – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”
SESJA ZARZĄDZANIE ZMIANĄ
Moderatorzy: dr Piotr Karniej, Dorota Kiedik, dr Ewa Kuriata-Kościelniak, Joanna Sarbinowska
9:10 – 9:40 Dawid Łyś
,,Quo Vadis EI – czas na zmiany w ochronie zdrowia?”
9:40 – 10:10 Monika Kowalska
,,Nie bójmy się kryzysu”
10:10 – 10:40 Joanna Mierzwińska
,,Zarządzanie informacją”
10:40 – 10:55 I PRZERWA KAWOWA
SESJA PLAKATOWA
11:00 – 11:30 Justyna Mieszalska
,,Perspektywy zawodowe absolwentów zdrowia publicznego w kontekście
zmieniającej się polityki zdrowotnej”
11:30 – 12:00 Alicja Domagała
,,Kryzys kadr medycznych jako wyzwanie dla systemu zdrowotnego”
SESJA MIĘDZYNARODOWA
Moderatorzy: prof. Andrzej Fal, dr Piotr Karniej, Dorota Kiedik
12:00 – 12:30 Helena Kadučáková, Anna Lesňáková
,,Diseases that can by prevented by vaccines”
12:30 – 13:00 Tetiana Gruzieva
,,Development of Public Health in Ukraine”
13:00 – 13:30 Anna Lesňáková, Helena Kadučáková
,,Developments in the treatment of ulcerative colitis”
13:30 – 14:00 LUNCH
SESJA PLAKATOWA
SESJA KOMUNIKACJA I EDUKACJA
Moderatorzy: dr Monika Wójta–Kempa, dr Anna Felińczak, dr Jolanta Grzebieluch, Barbara Demków
14:00 – 14:30 Magdalena Syrkiewicz-Świtała
,,Social media marketing w ochronie zdrowia”
14:30 – 15:00 Janina Kulińska
„ ‘Na językach’ – czy zawsze opłaca się mówić o zdrowiu?”
15:00 – 15:30 Ewa Nieckarz
,,Jak chorują projekty w ochronie zdrowia”
15:30 – 16:00 Krystian Dudek
,,Wizerunek placówki medycznej i budowanie relacji z mediami”
16:00 – 16:30 Katarzyna Kozłowska i Agata Biernat
„Walka o zdrowsze jutro, czyli o komunikacji w profilaktyce onkologicznej na przykładzie
kampanii Rakoobrona”
16:30 II PRZERWA KAWOWA
SESJA PLAKATOWA
24 MARCA 2017
8:30 – 9:00 REJESTRACJA
SESJA VARIA część I
Moderatorzy: Angelika Siudzińska, Piotr Mojżesz
9:00 – 10:40 Przedstawienie prac studenckich
SESJA E-ZDROWIE część I
Moderatorzy: dr Izabela Witczak, Janina Kulińska, dr Roman Topór-Mądry
10:40 – 11:10 Tomasz Szelągowski
,,Wpływ rozwoju technologii medycznych i komunikacyjnych na zdrowie publiczne”
11:10 – 11:40 Marcin Lenarczyk
,,Czy medycyna chce i jest gotowa na BIG DATA”
11:40 – 12:10 Jarosław Maroszek
,,Projekt Carewell – innowacyjna opieka nad osobą starszą”
12:10 – 12:20 Przemysław Mamczak
Prezentacja sponsorska - Lightbox
12:20 – 12:35 I PRZERWA KAWOWA
SESJA VARIA część II
Moderatorzy: Angelika Siudzińska, Piotr Mojżesz
12:40 – 14:20 Przedstawienie prac studenckich
SESJA E-ZDROWIE część II
Moderatorzy: Magdalena Matuszewska, Janina Kulińska, Dorota Kiedik
14:20 – 14:50 Wojciech Czak, Jonatan Nowakowski, Aleksander Łaba
,,Przegląd literatury podczas przygotowywania projektu badawczego na przykładzie modułu
okulistycznego aplikacji AIRPOLL”
,,Metodologia projektu naukowego opartego o aplikację multimedialną”
14:50 – 15:20 Agnieszka Strzelecka
,,Nowe rozwiązania w obszarze e-zdrowia”
15:20 – 15:50 Ewa Wojciech
,,Wykorzystanie urządzenia Pregnabit do monitorowania dobrostanu płodu”
15:50 – 16:20 LUNCH
16:20 – 16:50 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie
HARMONOGRAM WYSTĄPIEŃ SESJA VARIA - X WROCŁAWSKIE DNI ZDROWIA PUBLICZNEGO
.jpg)