Aktualności | 02.04.2024

XXVII Dolnośląski Festiwal Nauki

Znamy termin i hasło tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wrocławska edycja DFN potrwa od 14 do 20 września, a dolnośląska – od 25 września do 31 października. Studenci i pracownicy UMW do piątku, 5 kwietnia mogą zgłaszać propozycje wydarzeń, które chcieliby zorganizować w ramach święta nauki.

XXVII DFN odbędzie się pod hasłem "Trenuj umysł", które nawiązuje do obchodzonego Roku Polskich Olimpijczyków. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 14 września na kampusie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która będzie gospodarzem Miasteczka Naukowego. Kilka dni później, 20 września organizatorzy zaplanowali Noc Naukowców. W ubiegłym roku spotkania te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, co oznacza, że dają niepowtarzalną okazję do popularyzacji wiedzy i nauki.

Pod koniec września Dolnośląski Festiwal Nauki wyruszy na Dolny Śląsk i będzie gościł w następujących miastach:

• Legnica: 25-26 września
  • Głogów: 1-3 października
  • Lubin-Polkowice: 7-8 października
  • Ząbkowice Śląskie: 9-11 października
  • Jelenia Góra: 15-16 października
  • Ziemia Kłodzka: 17-18 października
  • Zgorzelec: 22-23 października
  • Bolesławiec: 24-25 października
  • Wałbrzych: 28-31 października
  • Dzierżoniów: 30-31 października

Pracowników oraz studentów UMW, działających w kołach naukowych, organizacjach i stowarzyszeniach, zainteresowanych współorganizacją DFN, zapraszamy do współpracy. W tym roku nastąpiła drobna zmiana w zgłaszaniu inicjatyw – jeśli więc chcielibyście Państwo przygotować pokazy, warsztaty, pogadanki, badania profilaktyczne lub macie inne pomysły na aktywność popularyzującą osiągnięcia nauki, wiedzę prozdrowotną czy umiejętności przydatne w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego >> na stronie DFN, a następnie wygenerowanie pliku Word i przesłanie go do wydziałowego koordynatora:

dla pracowników Wydziału Farmaceutycznego
dr Agnieszka Dobosz, e mail: agnieszka.dobosz@umw.edu.pl
dla pracowników pozostałych wydziałów
dr hab. Maria Wesołowska, e-mail: maria.wesolowska@umw.edu.pl

Wszystkie osoby przygotowujące wydarzenia w ramach DFN otrzymują certyfikaty, a udział studentów jest punktowany jako aktywność na rzecz uczelni. W przypadku udziału w edycji regionalnej Biuro DFN pokrywa koszty.

Więcej informacji znajduje się na stronie DFN >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 02.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 02.04.2024