Z wizytą w Grodnie
Współpraca naukowa, wymiana i praktyki studenckie zdominowały wizytę naszej delegacji na Uniwersytecie Medycznym w Grodnie. W czasie wizyty rektor prof. Marek Ziętek i prorektor prof. Jacek Szepietowski wygłosili gościnnie wykłady.
W skład towarzyszącej rektorowi prof. Markowi Ziętkowi delegacji weszli: prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Jacek Szepietowski, prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Joanna Rosińczuk, prodziekan ds. naukowych Wydziału Lekarskiego prof. Marzenna Podhorska-Okołów oraz kierownik Zakładu Humanistycznych Nauk Lekarskich dr hab. Jarosław Barański.
Delegacja przyjęta została przez rektora Uniwersytetu w Grodnie, prof. Wiktora Śnieżyckiego, pierwszego prorektora prof. Witalija Worobiowa, prorektora ds. dydaktycznych prof. Jurija Bogdanowicza, prof. Marinę Surmacz oraz prof. Dimitra Chworika. Rektorowi wręczono rycinę przedstawiającą dawny Wrocław.
Podjęto rozmowy na temat współpracy naukowej, praktyk studenckich i szczegółowo omówiono wakacyjną wymianę studentów.
W trakcie pobytu rektorzy wygłosili gościnne wykłady prof. Marek Ziętek o „Schorzeniach przyzębia jako czynniku wywołującym schorzenia ogólnoustrojowe”, zaś prof. Jacek Szepietowski o „Itch in Clinical Practice”.
Delegacja zwiedziła w Grodnie Centrum Diagnostyczne, Centrum Symulacji oraz Klinikę Dermatologiczną.