Wróć do strony głównej
Aktualności | 25.02.2017

Zacieśniamy współpracę z Rumunią

Umowa z Uniwersytetem Medycznym oraz Farmaceutycznym w Tirgu Mures w Rumunii podpisana została przez prof. Leonarda Azamfireiego - rektora rumuńskiej uczelni oraz naszego prorektora ds. rozwoju prof. Jacka Szepietowskiego.Porozumienie zawarto 23 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Medycznym oraz Farmaceutycznym w Tirgu Mures w Transylwanii. W uroczystości wzięli również udział dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Małgorzata Sobieszczańska oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Kamil Machera.


Do głównych obszarów w ramach podpisanej umowy o współpracy należy zaliczyć - promocję wzajemnej mobilności studenckiej i kadry naukowej, organizację praktyk wakacyjnych, wymianę naukową oraz udział w projektach.



Delegacja miała zaszczyt zwiedzić obszerny kampus, na którym zlokalizowane jest centrum symulacji medycznych, bogato wyposażony ośrodek naukowy oraz zaplecze sportowe składające się z sal gimnastycznych, basenu oraz kortów tenisowych.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 25.02.2017 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 25.02.2017