Wróć do strony głównej
Aktualności | 05.12.2022

Zakończenie pierwszej edycji EMDOI

Pierwsi absolwenci podyplomowych studiów "European Master Degree in Oral Implantology", prowadzonych przez Wydział Lekarsko-Dentystyczny i Centrum Kształcenia Podyplomowego UMW, odebrali 5 grudnia br. dyplomy.

"European Master Degree in Oral Implantology" to podyplomowe studia implantoprotetyczne, które trwają dwa lata. W programie nauczania dominuje chirurgia stomatologiczna, a samej protetyce poświęconych jest 20 proc. zajęć.

UMW uruchomił EMDOI ze względu na dynamiczny rozwój implantologii i implantoprotetyki stomatologicznej w rehabilitacji pacjentów z pojedynczymi i mnogimi brakami zębów, który wiąże się z zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. W październiku br. rozpoczęła się już druga edycja zajęć.

Dodatkowo, jak wynika z obserwacji specjalistów, nie tylko polscy, ale i europejscy absolwenci stomatologii nie są wystarczająco przygotowani do prowadzenia leczenia implantologicznego. Dlatego też UWM chce wziąć aktywny udział w praktycznym nauczaniu implantologii i implantoprotetyki stomatologicznej również zagranicznych lekarzy i planuje uruchomienie tego samego kierunku studiów w języku angielskim.

Wstępna rekrutacja właśnie się rozpoczęła. Od kandydatów wymagane są średniozaawansowane umiejętności z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologii i implantologii stomatologicznej oraz znajomości języka angielski na poziomie co najmniej B2. Podczas rekrutacji pod uwagę brany będzie również własny dorobek i udokumentowane doświadczenie.

Osoby zainteresowane studiami prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w załączeniu) i przesłanie go na adres e- mail: podyplomowe-ckp@umw.edu.pl

Tagi #umw
Autor: Data utworzenia: 05.12.2022 Autor edycji: Data edycji: 15.12.2022