Zdrowie pod kontrolą
Jedna z największych akcji ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. 19 listopada nasi studenci bezpłatnie przebadają wrocławian.
Akcja, poza przeprowadzeniem badań, ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na tematy chorób cywilizacyjnych. Jest kierowana do ludzi w różnym wieku, zaczynając od tych najmłodszych, a na seniorach kończąc. Jesienna edycja "Zdrowia pod Kontrolą" odbędzie się 19.11.2016 r. (sobota) w godzinach 10.00-18.00 w Arkadach Wrocławskich. Przede wszystkim będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, a studenci przygotowali szereg atrakcji:
- pomiary ciśnienia tętniczego krwi
- pomiary glukozy we krwi
- pomiary cholesterolu
- stanowisko dietetyczne
- pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu
- naukę pierwszej pomocy
- instruktaż samobadania piersi
- instruktaże higieny i samokontroli błony śluzowej jamy ustnej
- Szpital Pluszowego Misia
- EKG
- spirometrię
- zapisy do Fundacji DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.
