Wróć do strony głównej
Aktualności | 29.03.2024

Złote koszykarki UMW

Finał Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w koszykówce kobiet 5x5, okazał się wyjątkowo udany dla koszykarek Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, które zmierzyły się w walce o złoty medal z Politechniką Wrocławską i wygrały.

Finały były zwieńczeniem kilku ostatnich miesięcy intensywnych treningów i meczów pomiędzy wszystkimi zgłoszonymi uczelniami z Wrocławia. Pierwsza kwarta finału kobiet była zapowiedzią wyrównanego spotkania, choć od początku pewnie rozpoczął mecz zespół Politechniki Wrocławskiej. W przerwie skutecznie zmotywowany zespół UMW wyszedł na parkiet zupełnie odmieniony i drugą kwartę wygrał pewnie aż 17:5. W kolejnych kwartach zawodniczki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu kontrolowały spotkanie sukcesywnie powiększając swoją przewagę, a istotnym elementem zwycięstwa była z pewnością zespołowa gra. Po końcowej syrenie zawodniczki UMW świętowały sukces ze swoimi kibicami, którzy licznie wypełnili tego wieczoru halę PWr.

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 29.03.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 04.04.2024