Aktualności | 19.10.2016

Złoty Skalpel przyznany

Prof. Artur Pupka znalazł się w ścisłym gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu Złoty Skalpel 2016. To już ósma edycja konkursu doceniającego innowacyjne projekty organizowanego przez redakcję Pulsu Medycyny.

W tym roku jury podkreślało, że zgłoszone projekty reprezentowały wysoki, a jednocześnie dość wyrównany poziom. Były nowatorskie, przełomowe i odważne. Stąd po raz pierwszy w historii przyznano dwie pierwsze nagrody. Otrzymały je:
  • „Wdrożenie innowacyjnej metody wewnątrzmacicznej operacji płodów z rozpoznaną przepukliną przeponową” autorstwa prof. dr. hab. n. med. Mirosława Wielgosia i dr. n. med. Przemysława Kosińskiego z I Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • „Operacje mózgu w czasie rzeczywistym silnego pola magnetycznego rezonansu magnetycznego. Wstęp do terapii genowej mózgu” autorstwa prof. dr. hab. n. med. Mirosława Ząbka z Interwencyjnego Centrum Neuroterapii Kliniki Neurochirurgii CMKP Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
W finale znalazło się także "Małoinwazyjne leczenie naczyniowych i neurologicznych postaci zespołu uciskowego górnego otworu klatki piersiowej przez zastosowanie częściowej resekcji I żebra" prof. dr. hab. n. med. Artura Pupki, kierownika Zakładu Chirurgii Endowaskularnej Katedry Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 19.10.2016 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 19.10.2016