Aktualności | 28.11.2023

Zmarła dr Jolanta Stacherzak-Pawlik

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła dr n. farm. Jolanta Stacherzak-Pawlik, wieloletni pracownik Katedry Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Ceremonia pożegnalna rozpocznie się o godz. 12:00 w czwartek, 30 listopada w kaplicy cmentarnej, po której nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Grabiszyński.

Pani dr n. farm.  Jolanta Stacherzak – Pawlik od roku 1976 była pracownikiem naukowo-dydaktycznym, później dydaktycznym, w Katedrze Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Była cenionym nauczycielem akademickim i przyjacielem.

Zaangażowana w pracę uczelni jako wieloletni członek Rady Wydziału, przez wiele lat pełniła  funkcję adiunkta dydaktycznego w Katedrze oraz opiekuna studentów V roku Analityki Medycznej. Była promotorem i mentorem naukowym dla młodych naukowców, realizując kilkadziesiąt prac magisterskich. Jako profesjonalista – farmaceuta realizowała się również zawodowo. Bardzo lubiana przez studentów oraz grono współpracowników. Piękna kobieta, otwarta i serdeczna, uśmiechnięta,  o wysokiej kulturze osobistej  - taką ją pamiętamy  i taką pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Tomasz Machynia Data utworzenia: 28.11.2023 Autor edycji: Tomasz Machynia Data edycji: 29.11.2023