Aktualności | 24.10.2022

Zmarła Pani dr Halina Wojnowska - Dawiskiba

Ze smutkiem informujemy, że 21 października 2022 roku zmarła Pani dr n. med. Halina Wojnowska-Dawiskiba. Wieloletni nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Przez wiele lat pełniła funkcję kierownika Zakładu Propedeutyki Pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMW. Wcześniej była Prodziekanem na Wydziale Pielęgniarstwa. Przez wiele lat przewodniczyła Komisji Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych. Była prekursorką badań w pielęgniarstwie, niezwykle zaangażowana i oddana swojej pracy. Wykształciła wiele pokoleń studentów.

Pożegnanie zmarłej odbędzie się 28 października 2022 r. o godz. 15.20 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego Osobowice we Wrocławiu.

Dziekan WNoZ wraz z Kolegium Dziekańskim i Przewodniczącą Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu

Autor: Joanna Pacula Data utworzenia: 24.10.2022 Autor edycji: Joanna Pacula Data edycji: 26.10.2022