Aktualności | 17.11.2023

Znamy zwycięzców rankingu organizacji studenckich

Międzynarodowy Dzień Studenta tradycyjnie już jest okazją do nagrodzenia laureatów rankingu organizacji studenckich oraz podziękowań starostom.

– Na Uniwersytecie Medycznym ponad 1500 studentów uczestniczy w pracach kół, stowarzyszeń i organizacji studenckich, których jest łącznie ponad 100. To mówi samo za siebie. Mamy wspaniałą, aktywną młodzież, wspaniałych nauczycieli akademickich i budujemy wspólnie przyszłość naszego uniwersytetu – mówiła prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki.

– Podczas mojego wczorajszego przemówienia na Święto Nauki Wrocławskiej zaprosiłem Państwa do współtworzenia nowego projektu - uczelni badawczej. Projektu, który powstał z myślą o Was, bo to właśnie Wy zostaniecie za kilka lat na tej uczelni. Będziecie tu pracować i współtworzyć ją. Nie mam wątpliwości, że wchodzimy w kolejny etap, Państwo reprezentujecie najlepszych studentów. Bez Państwa to się nam nie uda. Utożsamiajcie uczelnie nie tylko z ciężką, żmudną pracą, ale także pasją, uczuciami, czujcie się z uniwersytetem ze swoimi nauczycielami związani - mówił rektor UMW, prof. Piotr Ponikowski.

- Tegoroczny ranking był chyba najbardziej zaciekły do tej pory, ilość aktywności, które Państwo podejmują jest niewyobrażalna. Chciałabym żeby wszyscy Państwo zajęli pierwsze miejsce - mówiła Joanna Kluza, kierownik Działu Spraw Studenckich UMW.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali dodatkowe środki finansowe na działalność swojej organizacji studenckiej.

Poniżej prezentujemy listę pierwszych dziesięciu miejsc w Rankingu organizacji studenckich  i stowarzyszeń działających w UMW:

Miejsce I

Przewodniczący/Prezes: Karol Zagórski

Fot. Tomasz Walów

Galeria zdjęć >>

Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 17.11.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 05.04.2024