Aktualności | 15.12.2023

Zostań Mikołajem dla zwierząt laboratoryjnych

Katedra Analityki Medycznej oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych (STDL) zaprasza na świąteczną zbiórkę dla fundacji Lab Rescue - Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych na Wydziale Farmaceutycznym.

Kiedy ?
14.12-22.12.2023 r.

Gdzie ?
Wydział Farmaceutyczny, karton w budynku Farmacji I, ul. Borowska 211a

Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych to fundacja, która nawiązuje współpracę z laboratoriami, aby znaleźć domy dla zwierząt po doświadczeniach. Opiekują się nimi w domach tymczasowych i starają polepszyć ich sytuację. Zbiórka ma na celu wsparcie fundacji w postaci potrzebnych akcesoriów i materiałów zużywalnych dla zwierząt czekających na adopcję.

Potrzebne jest również wsparcie finansowe. Każdego miesiąca w domach tymczasowych fundacji mieszka nawet ok. 100-200 zwierzaków. Utrzymanie ich oraz koszty kastracji, szczepień i ewentualnych zabiegów weterynaryjnych to spore wydatki. Należy również doliczyć koszty funkcjonowania fundacji (benzyna, wynajęcie garażu, działania promocyjne). Wolontariusze mogą ratować zwierzęta tylko dzięki wsparciu darczyńców.

Co jest najbardziej potrzebne?

🔺 karma Versele Laga Complete dla szczurów, myszy i świnek morskich
🔺 ściółka lniana i konopna
🔺 sianko i zioła
🔺 trociny odpylone