Aktualności | 06.11.2023

Zostań wolontariuszem akcji "Porusz serce"

Drogie Studentki, drodzy Studenci,
jako przyszli pracownicy ochrony zdrowia już teraz możecie pomagać w ratowaniu ludzkiego życia.

Nasza uczelnia kilka tygodni temu rozpoczęła kampanię społeczną "Porusz Serce". Namawiamy mieszkańców Wrocławia, aby reagowali i nie bali się udzielać pierwszej pomocy osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Prowadzimy też naukę resuscytacji oraz obsługi automatyacznego defibrylatora AED. Byliśmy już na Dolnośląskim Festiwalu Nauki, meczu żużlowców oraz piłkarzy WKS Śląsk Wrocław, gdzie pokazywaliśmy, jak poruszać serce, które przestało bić...

Mamy jeszcze wiele planów, dlatego zapraszamy Was do współpracy. Chętnie przyjmiemy do naszego zespołu wolontariuszy, którzy wspólnie z nami będą organizowali kolejne wydarzenia. Wszystkim chętnym, zanim wezmą czynny udział w akcji, oferujemy profesjonalne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie na adres Gracjana Iwanka: gracjan.iwanek@student.umw.edu.pl, a my zajmiemy się resztą.

Porusz serce! To proste! Ty też możesz uratować ludzkie życie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie >>

Porusz serce

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 06.11.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 06.11.2023