Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.11.2016

Życzliwi są wśród nas

Aż 4 osoby związane z naszą uczelnią trafiły do finału 30 Życzliwych Wrocławian, plebiscytu organizowanego w ramach Dnia Życzliwości. Są to: dr Bernarda Kazanowska, dr Tomasz Zatoński, dr Dominik Krzyżanowski, Przemysław Zarzeczny.

Plebiscyt jest współorganizowany przez miasto Wrocław, głosować mogli wszyscy mieszkańcy. Wśród nominowanych znaleźli się nauczyciele, bibliotekarze i oczywiście lekarze.  Dr hab. n. med. Bernarda Kazanowska trafiła do pierwszej dziesiątki najżyczliwszych osób we Wrocławiu. Nie są zaskoczeni pacjenci  Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”, gdzie pracuje. Zawsze z uśmiechem - widzi w nim bezcenne lekarstwo. Na liście znalazł się także Przemysław Zarzeczny. Stworzył portal www.dietapacjenta.pl, na którym prezentuje zasady odżywiania. Promuje zdrowie w sposób nowoczesny i dostępny dla każdego. Wśród Życzliwych Wrocławian nie mogło zabraknąć dr. hab. n. med. Tomasza Zatońskiego, który otrzymał tytuł Superbohatera Uniwersytetu Medycznego po tym, gdy po raz drugi zorganizował Bieg Uniwersytetu Medycznego połączony ze zbiórką charytatywną. Kolejnym życzliwym jest dr Dominik Krzyżanowski, który pełni obowiązki kierownika Zakładu Medycznych Nauk Społecznych. Dał się poznać nie tylko jako życzliwy wykładowca, ale także jako dyrektor Hospicjum i kierownik Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej (Hospicjum Stacjonarne Św. Jana Bożego) oraz Bonifraterskiego Ośrodka Opieki (Hospicjum Domowe i Poradnia Medycyny Paliatywnej) w Bonifraterskim Centrum Zdrowia. 

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 15.11.2016 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 15.11.2016