Doskonała Nauka

flaga i godło Rzeczypospolitej Polskiej

 

Dofinansowano ze środków budżetu państwa

Doskonała Nauka
UMW Excellence Sessions - cykl konferencji doskonalących

W ramach projektu zaplanowano przygotowanie cyklu 20 doskonalących mikrokonferencji naukowych, które mają za zadanie przybliżyć najnowsze doniesienia naukowe, wytyczne i aktualną wiedzę z ściśle okreslonego zakresu nauk medycznych. Przygotowane w formie jednodniowych realizowanych w trybie hybrydowym wydarzeń naukowych, z wyodrębnionym panelem eksperckim, sesją doniesień naukowych i częścią plakatową, pozwolą na wzmocnienie ogólnopolskiej i międzynarodowej współpracy naukowej w wiodących dziedzinach nauk medycznych. Każde spotkanie zostanie poświęcone wybranej gałęzi medycyny i nauk pokrewnych. Zaplanowano spotkania poświęcone m. in. naukom podstawowym, stomatologii, kardiologii, endokrynologii, gastroenterologii, ginekologii, wieloaspektowości opieki pielęgniarskiej i innym.

Dofinansowanie: 162 000,00 zł
Całkowita wartość: 185 000,00 zł
Data podpisania umowy: 22.12.2022 r. 
 

 

Cykl konferencji - International Conference of Young Medical Researchers

W ramach projektu zaplanowano przygotowanie dwóch międzynarodowych konferencji naukowych dedykowanych studentom i młodym naukowcom. Organizowane z częstotliwością co najmniej jednego wydarzenia w roku akademickim 2022/23 i 2023/24 konferencje mają za zadanie wesprzeć młodych naukowców w starcie ich kariery naukowej, jak również przybliżyć najnowsze doniesienia naukowe, wytyczne i aktualną wiedzę z ściśle okreslonego zakresu nauk medycznych. Przygotowane w formie kilkudniowych realizowanych w trybie hybrydowym wydarzeń naukowych, z sesją doniesień naukowych i częścią plakatową oraz wyodrębnioną praktyczną częścią warsztatową , pozwolą na wzmocnienie ogólnopolskiej i międzynarodowej współpracy naukowej w dziedzinie nauk medycznych.

Dofinansowanie: 67 100,00 zł
Całkowita wartość: 125 200,00 zł
Data podpisania umowy: 09.12.2022 r.
 

 

Międzynarodowa Hybrydowa Konferencja "Zdrowie populacyjne w obliczu kryzysu"

W dniach 13-14 października 2022 r. odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja „Zdrowie populacyjne w obliczu kryzysu” organizowany przez Katedrę Zdrowia Populacyjnego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMW). Konferencja będzie miała charakter cykliczny. Wydarzenie zostało zaplanowane w trybie hybrydowym i jest adresowane do przedstawicieli różnych krajów reprezentujących następujące dziedziny działalności i specjalności: lekarzy, pielęgniarek, specjalistów zdrowia publicznego oraz kadry zarządzającej szpitalami i innymi placówkami ochrony zdrowia. Celem Konferencji jest prezentacja i rozpowszechnienie osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań i prac rozwojowych, z obszaru zdrowia populacyjnego i działań podejmowanych w czasach kryzysu, jakim niewątpliwie jest pandemia COVID-19 oraz wojna w Ukrainie. Podczas wydarzenia zostaną wskazane również nowe kierunki badań naukowych w obliczu dynamicznych wyzwań w kraju i na świecie.

Dofinansowanie: 90 068,00 zł
Całkowita wartość: 100 188,00 zł
Data podpisania umowy: 22.12.2022 r. 
 

 

Jesień Laryngologiczna

Celem konferencji Jesień Laryngologiczna jest wymiana myśli, poglądów i doświadczeń laryngologów, audiologów, foniatrów, onkologów, chirurgów szczękowo-twarzowych z kraju i zagranicy. Chcemy zacieśnić współpracę naukową z ośrodkami zagranicznymi państw sąsiadujących - Niemiec, Czech. Wspólne sesje i wykłady pozwolą na wypracowanie standardów międzynarodowych do leczenia pacjentów onkologicznych, dzieci i dorosłych z rzadkimi wadami czy rozwoju telemedycyny.

Dofinansowanie: 99 000,00 zł
Całkowita wartość: 310 000,00 zł
Data podpisania umowy: 18.01.2023 r. 
 

 

Międzynarodowa hybrydowa konferencja naukowa- Lasery w medycynie i stomatologii

W ramach projektu zaplanowano przygotowanie międzynarodowej konferencji naukowej. Organizowana w roku akademickim 2023/202024 konferencja ma za zadanie przybliżyć najnowsze doniesienia naukowe, wytyczne i aktualną wiedzę z ściśle określonego zakresu nauk medycznych. Przegotowana w formie jednodniowego, realizowanego w trybie hybrydowym wydarzenia naukowego, z wyodrębnionym panelem eksperckim, sesją doniesień naukową i częścią plakatową pozwoli na wzmocnienie ogólnopolskiej i międzynarodowej współpracy naukowej.  Udział w konferencji zaplanowano 150 osób (w formie stacjonarnej) oraz nielimitowaną liczbę osób biorących udział w wydarzaniu w trybie zdalnym.

Dofinansowanie:  73 400,00 zł
Całkowita wartość:  84 900,00 zł
Data podpisania umowy: 07.09.2023 r.