Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

mgr Jakub Kucharski                    jakub.kucharski@umw.edu.pl

Instruktor

mgr Adrian Drożdżowski                    adrian.drozdzowski@umw.edu.pl

Samodzielny referent ds. obsługi administracyjnej

mgr Aurelia Chojdak                    aurelia.chojdak@umw.edu.pl          tel.: 71 348 65 09

Poniższe pozycje stanowią narzędzia dydaktyczne wykorzystywane w procesie kształcenia w ramach zajęć dydaktycznych z wychowania fizycznego oraz zajęć fakultatywnych realizowanych w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

1. Aktywność fizyczna dla zdrowia- aspekty praktyczne i teoretyczne.

„Aktywność fizyczna dla zdrowia – aspekty teoretyczne i praktyczne” to jedna z nielicznych tego typu publikacji na rynku wydawniczym w Polsce. Zawiera kompleksową wiedzę dla każdego, kto chce poznać zagadnienia związane z aktywnością i sprawnością fizyczną […]. Czytelnik może zapoznać się zarówno z zagadnieniami teoretycznymi wybranych form ruchu, jak i konkretnymi ćwiczeniami, które są przejrzyście opisane i przedstawione na zdjęciach. […] Treść książki może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów – trenerów instruktorów, fizjoterapeutów, lekarzy, naukowców i studentów przygotowujących się do prowadzenia zajęć czy pisania prac naukowych oraz każdego, kto chce trenować dla zdrowia. […] Jest to kompendium wiedzy o treningu zdrowotnym.

2. Ćwiczenia siłowe w treningu zdrowotnym.

Systematyczne stosowanie ćwiczeń siłowych niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Istotą ich podejmowania powinien być holistyczny rozwój całego organizmu, a nie nastawienie na przesadny rozwój muskulatury, bicie rekordów czy dźwiganie ekstremalnych ciężarów. Stąd też narodził się pomysł napisania podręcznika akademickiego traktującego ćwiczenia siłowe jako element treningu zdrowotnego. Przedstawione w nim treści powinny być traktowane jako poradnik dla osób chcących uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu treningu siłowego.

3. Aktywne formy spędzania czasu wolnego. (w recenzji)

Monografie można darmowo pobrać ze strony wydawnictwa pod linkiem :
Zarząd koła naukowego

Andrzej Wasilewski (kierunek Lekarski 1 rok)

Zastępca przewodniczącego
Piotr Marczyński (kierunek Lekarski 1 rok)

Sekretarz
Adrian Kasprzak (kierunek Lekarski 1 rok)

Godziny otwarcia:

Poniedziałek     godz. 10:00 - 18:00

Wtorek              godz. 10:00 - 18:00

Środa                godz. 11:00 - 16:00