Wydarzenia | 07.02.2023

"Let's be GCP - kariera w badaniach klinicznych"

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych UMW oraz Agencja Badań Medycznych zapraszają na spotkanie "Let's be GCP - kariera w badaniach klinicznych", które odbędzie się w środę, 29 marca w godz. 17.00-18.30 na platformie Zoom.

Wydarzenia adresowane jest do studentów ostatnich lat kierunków: lekarskiego, farmacji, analityki medycznej, pielęgniarstwa i położnictwa oraz zdrowia publicznego, jak również zainteresowanych tematyką pracowników uczelni.

Podczas spotkania omówione zostaną:

• podstawowe zagadnienia związane z badaniami klinicznymi;
  • aktywności podejmowane przez Agencję Badań Medycznych oraz Polską Sieć Badań Klinicznych;
  • możliwości budowania kariery w badaniach klinicznych oraz wkraczania na rynek pracy;
  • serwis Pacjent w Badaniach Klinicznych jako rzetelne źródło informacji na temat badań klinicznych.

Badania kliniczne to jeden z głównych obszarów rozwoju medycyny i przemysłu farmaceutycznego, a ich prowadzenie wymaga obecności wykwalifikowanego personelu. Kompetencje zespołu wpływają na jakość i bezpieczeństwo badań, jak również stanowią ważny czynnik wyboru danego ośrodka przez zewnętrznych partnerów i sponsorów.

W ramach rozwoju Polskiej Sieci Badań Klinicznych (PSBK) Agencja Badań Medycznych prowadzi działania promujące wiedzę na temat badań klinicznych oraz procesu powstawania nowych leków i technologii medycznych. Ich celem jest także zwrócenie uwagi na ogromne możliwości rozwoju i budowania kariery w branży badań klinicznych.

Link do rejestracji >>

Autor: Anna Szejda