Wydarzenia | 15.05.2024

Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii

XIV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego "Perspektywy i wyzwania współczesnej toksykologii" odbędzie się 4-6 września w Poznaniu.

Tematyka konferencji obejmuje zakres zgodny z interdyscyplinarnym charakterem toksykologii. Organizatorzy zaplanowali następujące sesje tematyczne:

• toksykologia doświadczalna
  • toksykologia molekularna/genetyczna
  • toksykologia in vitro
  • nanotoksykologia
  • analityka toksykologiczna
  • toksykologia kliniczna
  • toksykologia sądowa
  • toksykologia uzależnień
  • toksykologia weterynaryjna
  • toksykologia przemysłowa i środowiskowa
  • toksykologia żywności
  • toksykologia kosmetyków
  • danio pręgowany - model zwierzęcy w toksykologii
  • varia

W programie spotkania znajdą się także warsztaty ("Zastosowanie metod toksykologii in silico do badań toksyczności na przykładzie bojowych środków trujących oraz N-nitrozamin w żywności" oraz "Zastosowanie przenośnej spektroskopii fluorescencji rentgenowskiej (pXRF) w analizie toksykologicznej w kontekście toksykologii sądowej, regulacyjnej i środowiskowej") oraz prezentacje wyników badań (wystąpienia ustne i sesje posterowe). Na autorów najlepszych prac czekają nagrody.

Konferencję organizują wrocławski oraz poznański oddział Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski oraz rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. Andrzej Tykarski.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie >>

toksykologia

Plakat konferencji