Wydarzenia | 25.03.2024

"Skonsultuj z farmaceutą"

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Wrocław (PTSF Wrocław) zaprasza w sobotę, 13 kwietnia na tegoroczny finał akcji "Skonsultuj z farmaceutą'", której motywem przewodnim będzie choroba niedokrwienna serca.

"Skonsultuj z farmaceutą" to cykl wydarzeń, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej oraz promocja wiedzy na temat opieki farmaceutycznej i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. W tym roku studenci skupią się na chorobie niedokrwiennej serca, czyli chorobie wieńcowej, która uznawana jest za jedną z głównych przyczyn zgonów. Według danych Ministerstwa Zdrowia dotyka ona około 1,6 mln Polaków. Regularne badania pozwalają wcześnie wykryć niebezpieczeństwo i zapobiec rozwojowi schorzenia oraz towarzyszących mu powikłań.

Podczas akcji, która odbędzie się w Centrum Handlowym Magnolia Park, studenci zaoferują:

• pomiar ciśnienia
  • pomiar glikemii (STDL UMW)
  • pomiar saturacji
  • analizę składu ciała
  • przeglądy dentystyczne (PTSS Wrocław)
  • naukę podstawowej pierwszej pomocy (SKN Specjalistycznego Ratownictwa Medycznego)
  • naukę podstawowej pierwszej pomocy u psów (IVSA Wrocław)
  • stoisko samobadania jąder i piersi (IFMSA-Poland Oddział Wrocław)
  • stoisko z ziołami leczniczymi
  • porady magistrów farmacji

Na miejscu będą również stoiska: Fundacji DKMS, Narodowego Funduszu Zdrowia i Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kącik dziecięcy.

Wydarzenie na FB >>

Autor: Anna Szejda